Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GrafikCell.Forumd.Biz | Adobe Destek & Yardım - GraFik Destek Forumu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Hangi işletim sistemi altında hangi tarayıcıyı kullanalım?

YazarMesaj

Uyarı Sev. Uyarı Sev. : Uyarı Yok
<b>Paylasım Gücü</b> Paylasım Gücü : 0
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 31/12/69
<b>Ruh</b> Ruh : 6
<b>Grafik Düzey</b> Grafik Düzey : Master
<b>Tarayıcın</b> Tarayıcın : M.Firefox

Hangi işletim sistemi altında hangi tarayıcıyı kullanalım? Empty
MesajKonu: Hangi işletim sistemi altında hangi tarayıcıyı kullanalım?   Hangi işletim sistemi altında hangi tarayıcıyı kullanalım? EmptySalı Nis. 13, 2010 2:08 am

Hangi işletim sistemi altında hangi tarayıcıyı kullanalım? Gelin cevabı ünlü bir hacker'dan alalım!

Söz konusu güvenlik olunca ağzından çıkan lafları kimsenin yabana atamayacağı beyaz şapkalı hacker ve güvenlik uzmanlı Charlie Miller, genellikle Pwn2Own yarışmasına katılarak web tarayıcıların ve işletim sistemlerinin güvenlik açıklarını ortaya çıkararak firmaların güvenlik perspektifine yön verir. Şimdiye kadar bu yarışmayı iki kez kazanmış olduğunu da belirtelim.

Şimdi de Charlie Miller hakkındaki bu önbilgiden sonra güvenlik uzmanının Pwn2Own 2010 etkinliğine birkaç hafta kala yaptığı bir röportaja değineceğiz. Röportajda Miller'a Windows 7'nin mi yoksa Kar Leoparı'nın mı daha zor kırıldığı soruldu. Miller'ın cevabı daha önceleri yapılan bir röportajdakiyle aynı oldu: Windows 7'nin tam ASLR (Address Space Layout Randomization) desteğine ek olarak Flash ve Java eklentilerinin doğrudan sistemle beraber yüklü gelmemesi işletim sistemini çok daha çetin bir ceviz haline getiriyor.
Hangi işletim sistemi - tarayıcı ikilisi güvenli?

Miller'a sorulan diğer soru ise en güvenli işletim sistemi ve web tarayıcı kombinasyonun hangisi olduğuydu. Bu konuda da birçok kişiyi şaşırtan Miller, Windows 7 artı Internet Explorer 8 veya Google Chrome'un en güvenli kombinasyon olduğunu belirtse de Flash'in yüklü olup olmamasının çok önemli bir faktör olduğunu belirtti. Miller şu ifadeyi kullandı: "Muhtemelen tarayıcılar arasında insanı öfkelendirmeye yetecek kadar fark yok. Önemli olan Flash'i yüklememek!"

Hangi işletim sistemi altında hangi tarayıcıyı kullanalım?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hangi işletim sistemi altında hangi tarayıcıyı kullanalım?
» Türkler hangi şifreleri seçiyor?
» MICROSOFT'UN İŞLETİM SİSTEMİ TEKELİ BİTECEK Mİ? Şimdi netbooklar için BEDAVA bir işletim sistemi var: Jolicloud
» Hangi maç hangi kanalda?
» Hangi Dünyalı