Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GrafikCell.Forumd.Biz | Adobe Destek & Yardım - GraFik Destek Forumu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

MICROSOFT'UN İŞLETİM SİSTEMİ TEKELİ BİTECEK Mİ? Şimdi netbooklar için BEDAVA bir işletim sistemi var: Jolicloud

YazarMesaj

Uyarı Sev. Uyarı Sev. : Uyarı Yok
<b>Paylasım Gücü</b> Paylasım Gücü : 0
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 31/12/69
<b>Ruh</b> Ruh : 6
<b>Grafik Düzey</b> Grafik Düzey : Master
<b>Tarayıcın</b> Tarayıcın : M.Firefox

MICROSOFT'UN İŞLETİM SİSTEMİ TEKELİ BİTECEK Mİ? Şimdi netbooklar için BEDAVA bir işletim sistemi var: Jolicloud Empty
MesajKonu: MICROSOFT'UN İŞLETİM SİSTEMİ TEKELİ BİTECEK Mİ? Şimdi netbooklar için BEDAVA bir işletim sistemi var: Jolicloud   MICROSOFT'UN İŞLETİM SİSTEMİ TEKELİ BİTECEK Mİ? Şimdi netbooklar için BEDAVA bir işletim sistemi var: Jolicloud EmptyPtsi Mart 01, 2010 9:04 am

Google, netbooklar için, internet tarayıcı tabanlı Chrome OS adı verilen bir işletim sistemi geliştiriyor ama. Fransızlar kendi ürettikleri böylesi bir sistemi, çoktan kullanıma sundular bile:
Fransa'dan kullanıma sunulan Jolicloud İşletim Sistemi kullanıcıları Google'ın vaad ettiği internet tabanlı işletim sistemi fenomeniyle şimdiden tanıştırdı.

Tarayıcı tabanlı çalışan ve hiçbir masaüstü uygulama gerektirmeyen Jolicloud şu an için sadece mini dizüstü bilgisayarların bazı modellerinde kullanılabiliyor.

Bir süredir davetiye ile indirilebilen Linux türevi bu yeni işletim sistemini buraya tıklayarak ücretsiz olarak indirebilir ve Windows'la aynı anda kullanabilirsiniz.

İşletim sistemi henüz pre-beta aşamasında olmasına rağmen çoğu netbook donanımını destekliyor ve kısmi Türkçe desteğine sahip.

Netbook’unuzla birlikte gelen Windows’un yanına kurulabilmesi de önemli bir özelliği.

Google Chrome OS’in nasıl bir şey olacağını merak ediyorsanız, aynen Jolicloud gibi olacak, diyorlar.

Jolicloud’un “uygulama dizini”nden Twitter, Google Reader, FriendFeed gibi web uygulamaları ve Chrome, OpenOffice.org, VLC gibi Linux programları tek tıklamayla kurulabiliyor. Bir netbook sahibiyseniz ve hep internete bağlı kalıyorsanız, bu işletim sistemini bir deneyin deriz.

nethaber

MICROSOFT'UN İŞLETİM SİSTEMİ TEKELİ BİTECEK Mİ? Şimdi netbooklar için BEDAVA bir işletim sistemi var: Jolicloud
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GNU Felsefesi ve Linux İşletim Sistemi
» Qemu Sanal işletim Sistemi Emülatörü
» Windows İşletim Sistemleri Üzerinde Bilinmeyen Aygıtlar Nasıl Tespit Edilir?
» Acer Aspire One mini dizüstü bilgisayar (Netbook) çift işletim sistemini de destekliyor
» Hangi işletim sistemi altında hangi tarayıcıyı kullanalım?