Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GrafikCell.Forumd.Biz | Adobe Destek & Yardım - GraFik Destek Forumu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dreamweaver Link Ayarı

YazarMesaj
rankend
Administrator
Administrator
rankend

Uyarı Sev. Uyarı Sev. : Uyarı Yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2210
<b>Paylasım Gücü</b> Paylasım Gücü : 5979
<b>Rep Point</b> Rep Point : 131
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/10/09
<b>Yaşım</b> Yaşım : 32
<b>Nerden</b> Nerden : Bodrum
<b>Ruh</b> Ruh : 1
<b>Grafik Düzey</b> Grafik Düzey : Profesyonel
<b>Tarayıcın</b> Tarayıcın : Chrome

Dreamweaver Link Ayarı Empty
MesajKonu: Dreamweaver Link Ayarı   Dreamweaver Link Ayarı EmptyÇarş. Mart 10, 2010 7:30 am

İlk olarak şu adresi vereyim: Modify > Page Properties (Kısayol: Ctrl + J) tıklıyoruz..

Daha sonra ekrana bir pencere gelecek . Bu pencerenin sol tarafından "link" kısmına tıklıyoruz . Dersimizin konusu işte burası.

Burada ben 1, 2, 3, 4, 5 olmak üzere 5 parçaya böldüm. Bu şekilde daha anlaşılacağını sanıyorum. Şimdi bunları tek tek yorumlayalım.

1. Link Color: Bu seçenekten seçeceğiniz renk sizin link renginiz olacak. Ben bu örneğimizde "Kırmızı" rengi seçtim.

2. Visited Links: Bu seçenekten seçeceğiniz renk sizin linke tıkladığınızı belli etmek için kullanılır.Ben "Mavi" seçtim.

3. Rollever Links: Bu seçenekten seçeceğiniz renk siz üzerine gelince olacak renktir. Ben "Yeşil" renk olarak seçtim.

4. Active Links::Bu seçenekten seçeceğiniz renk ise tıklandığı zaman değişecek renktir.Ben "Pembe" seçiyorum.

5. Underline Style::Bu bölümden ise hangi durumlarda linkin altı çizili olacağını ayarladığımız yerdir.Bunu daha detaylı şekilde anlatacağım.

Evet arkadaşlar, "5. Underline Style" bölümünü de böldüm.

1.Always underline: Bunu seçerseniz her zaman linkin altı çizili olur.
2.Never underline: Bunu seçerseniz hiçbir zaman altı çizili olmaz.
3.Show underline only on rollever: İsminden de anlaşılacağı gibi üzerine gidince altı çizilecek linkimizin..
4.Hide underline on rollever: Bunda ise tam tersi üzerine gidince altı çizili olmayacak..

Şimdi örneklere bakalım:

Link Rengi Kırmızı

Üzerine gelince Yeşil

Tıklayınca Pembe

Linkimize tıklandığı zaman tıklandığı belli olsun diye rengi mavi olacak
http://rankend.com

Dreamweaver Link Ayarı
1 sayfadaki 1 sayfası