Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GrafikCell.Forumd.Biz | Adobe Destek & Yardım - GraFik Destek Forumu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dreamweaver form kontrolu yapma.

YazarMesaj
rankend
Administrator
Administrator
rankend

Uyarı Sev. Uyarı Sev. : Uyarı Yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2210
<b>Paylasım Gücü</b> Paylasım Gücü : 5979
<b>Rep Point</b> Rep Point : 131
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 20/10/09
<b>Yaşım</b> Yaşım : 32
<b>Nerden</b> Nerden : Bodrum
<b>Ruh</b> Ruh : 1
<b>Grafik Düzey</b> Grafik Düzey : Profesyonel
<b>Tarayıcın</b> Tarayıcın : Chrome

Dreamweaver form kontrolu yapma. Empty
MesajKonu: Dreamweaver form kontrolu yapma.   Dreamweaver form kontrolu yapma. EmptyÇarş. Mart 10, 2010 7:24 am

Önceden tasarlamış olduğumuz herhangi bir formu Dreamweaver sayfamıza yüklüyoruz.

Yükledikten sonra Window / Behaviors yolunu izleyerek "Behaviors " penceresini aktif yapıyoruz.

Daha sonra form seçili iken "Burası önemli"

Behaviors / + / Validate Form

seçeneğini seçiyoruz.

Bu işlemden sonra bir pencere çıkacak.

Bu pencerede bazı ayarlar yapacağız.İlk başta form elemanlarımıza bazı ismler vermiştik . Ben bu isimleri şu şekilde verdim.

Bu verdiğimiz ismler bizim form elemanlarına vermiş olduğumuz bir bakıma değişken ismi sayılabilir.

Şimdi pencerenin ayarlarına bakalım..

1. Arkadaşlar eğer form elemanımıza mutlaka bilgi girilmesi gerekiyor ise bu kutu işaretlenir.

2. Form elemanımıza hangi tür veri girileceği girileceği belirtiliyor. Bu seçi iken bütün herşey girilebilir.

3. Form elemanımıza hangi tür veri girileceği girileceği belirtiliyor. Bu seçi iken sayı girilebilir.

4. Form elemanımıza hangi tür veri girileceği girileceği belirtiliyor. Bu seçi iken mail adresi girilebilir.
5. Form elemanımıza hangi tür veri girileceği girileceği belirtiliyor. Bu seçi iken aynı sayı giriliyor fakat diğerinden farkı sayı aralığını biz belirliyoruz.

6. Bu bölümde ise bizim form elemanlarımız görünüyor. İşlem yapacağımız form elemanını seçiyoruz ve ona göre seçenekleri işaretliyoruz.

Kendi formumda ben "ad" zorunlu , "soyad" zorunlu , "eposta" zorunlu ve veri türü "4" yaptım," mesaj" ise "1" zorunlu değil olarak işaretledim.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi "ad, soyad,eposta" zorunlu yapmıştım fakat boş bıraktım bana hata verdi.

Bunu siz ilk yaptığınız zaman hatalar ingilizce olarak görülecektir. Bunu aşağıdaki resimdeki yerleri değiştirerek türkçe yapabilirsiniz.
http://rankend.com

Dreamweaver form kontrolu yapma.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dreamweaver form ile calismak
» Asp ile tarayıcı kontrolü
» MICROSOFT: HACKERLER KONTROLÜ ELE GEÇİREBİLİR
» Flex ve .NET ile Çoklu FileUpload Kontrolü
» asp ders8,asp hata kontrolu,hataları anlama