Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GrafikCell.Forumd.Biz | Adobe Destek & Yardım - GraFik Destek Forumu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Corel Draw illustrations

YazarMesaj
ZiNDaN
Amatör
Amatör
ZiNDaN

Uyarı Sev. Uyarı Sev. : Uyarı Yok
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 53
<b>Paylasım Gücü</b> Paylasım Gücü : 132
<b>Rep Point</b> Rep Point : 10
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 21/02/10
<b>Yaşım</b> Yaşım : 30
<b>Nerden</b> Nerden : sağane
<b>Ruh</b> Ruh : 6
<b>Grafik Düzey</b> Grafik Düzey : Bilgiliyim
<b>Tarayıcın</b> Tarayıcın : Chrome

Corel Draw illustrations Empty
MesajKonu: Corel Draw illustrations   Corel Draw illustrations EmptySalı Mart 02, 2010 7:39 am

Arkadaşlar bu derste illustration nu corel drawda nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğim Adobe bu konuda çok daha gelişmiş eklentilere sahip olmasına rağmen Corel Drawda'da bu işlemleri yapmak çok zor değil. İlk derslerimizden uygulamaya başlayan arkaşalarımız artık bu seviyeye gelmiş olduklarını var sayarak bu konu hakkındaki dersi yayınlıyorum.

İlk olrak işe kendi fotoğrafımı import(ctrl+İ) etmekle başladım sizde herhangi bir fotoğrafla başlaya bilirsiniz

Corel Draw illustrations 2394931093_ab457bdd31

Daha sonra Freehand Tool(F5) seçerek Fotografımızın üzerindeki değişik renk ve ton uygulanacak bölgeleri ayrı ayrı çiziyoruz

Corel Draw illustrations 2395764300_e278b3b524

Corel Draw illustrations 2394931221_9ef68e8060

ve daha sonra Shape Tool(F10) seçerek çizgilerimizi düzenliyoruz, kaba hatlarıyla resmimiz yavaş yavaş belirginleşmeye başlıyor

Corel Draw illustrations 2395764434_1d4bc8c750

artık renk uygulamasına geçmeye başlaya biliriz ilk olarak ten rengimize uygun düşecek bir renk seçiyoruz

Corel Draw illustrations 2394931535_da817c0c92

diğer bölgelere ise biraz daha koyu renk tonlarıyla renklendiriyoruz, koyu renk kullandığımız kısımlar fotoğrafımızdaki karanlık düşen gölge vyerlerini belirtmektedir

Corel Draw illustrations 2394931665_ec92fd66f6

fotoğrafımız bu görüntüsüyle her nekadar bir yaratığı andırsada işlemimiz büyük ölçüde bitmiş bulunmaktadır

Corel Draw illustrations 2395764828_2e5b60c5f3

son olarak saç,göz ve elbisedeki renklendirmeler kaldı onlarıda tamaladıktan sonra bütün renkleri seçerek dış kontorleri siliyoruz ve böylelikle çalışmamız tamamlanıyor kolay gelsin

Corel Draw illustrations 2394931919_d9e14d6c72

Corel Draw illustrations
1 sayfadaki 1 sayfası